Lions Club Opole

LIONS CLUB OPOLE
W 1996 roku z inicjatywy włoskiego Liona Dino Areny zainicjowane zostały spotkania z osobami zainteresowanymi wolontaryjnym działaniem na rzecz potrzebujących w Polsce i na świecie. Na spotkaniach tych omawiano możliwe sposoby działania, cele przyszłego Klubu, główne zasady międzynarodowej współpracy Lionów. Mentorami przyszłego Klubu byli Past Gubernator Tadeusz Kulczycki i Wiesław Witkowski, a klubami wprowadzającymi: LC Warszawa i LC Catania Gioeni z Włoch . . .
PREZYDENT
KLUBU
Prezydent Klubu

w kadencji 2020/2021

Aleksander Iszczuk

JAZZ BLUES ROCK dla zdrowia

Lions Club Opole większość swoich imprez charytatywnych, dedykowanych potrzebującym organizuje w Teatrze Eko Studio. 27 października 2019 r. odbył się tam koncert  w wykonaniu muzykujących lekarzy z Opola i Chicago.

Medycy opolscy, tworzący istniejące od kilku lat zespoły Reanimators Classic i Reanimators New, zagrali wspólnie z kolegami z chicagowskiego Zespołu Second Opinion. Ich wspólny koncert charytatywny dla Stowarzyszenia na rzecz Autyzmu "Uczymy się żyć razem" przyciągnął tłumy i zakończył się standing ovation. Zebrano ponad 12 658  zł. Wokalistka   Katarzyna Stachoń (lek. chirurg) rozbawiła publiczność, a utwór "Georgia in my mind" w wykonaniu  Billa Woodsa (dr ginekolog-położnik) z Chicago stała się hitem internetu. Ich pasja do grania i estradowa lekkość zostały doceniona przez publiczność.

Marc Tucci - lider chicagowskiego zespołu  Second Opinion - internista prowadzący na co dzień praktykę lekarską dla 3.700. pacjentów, tego wieczoru grał na saksofonie. Ponieważ idea Lions Club sInternational jest wszystkim muzykującym lekarzom doskonale znana, zapowiedzieli kolejne projekty muzyczne. Być może dołączą muzykujący Lioni z innych krajów. Scena opolskiego Teatru Eko Studio jest otwarta dla ludzi wrażliwych, którzy  mają serce dla potrzebujących pomocy i wsparcia.

Składy zespołów grających "Koncert dla wrażliwych ludzi" w Teatrze Eko Studio :

Reanimators Classic: Miriam Weinzettel (fizjoterapeutka), Kazimierz Drosik (lek. onkolog), Marek Kunc (lek. radiolog), Jerzy Przystajko (mgr farmacji), Marek Piętka (lek. anestezjolog), Mieczysław Syrytczyk (mgr elektroniki medycznej).

Reanimators New:
Katarzyna Stachoń (lek. chirurg), Marek Błaszczyk (lek. pediatra), Michał Rybczak (lek. psychiatra), Mieczysław Syrytczyk (mgr elektroniki medycznej), Jacek Polewiak (lek. chirurg naczyniowy), Marek Piętka (lek. anestezjolog).
Second Opinion:
 Mark Tucci (lek. internista), Bill Woods (lek. ginekolog/położnik),  Iwona Niekrasz (administrator akademicki), Marek Niekrasz (lek. weterynarii) i sekcja rytmiczna opolskich medyków.

Gościnnie wystąpili: Krzysztof Puma Piasecki ( muzyk), Marek Kania( lek. kardiolog)

Dochód z koncertu charytatywnego L C Opole wynosi: 12 658 zł

Jolanta Kawecka