Lions Club Opole

15 lecie Stowarzyszenia na rzecz Autyzmu „Uczmy się żyć razem”

Lions Club Opole od chwili założenia Stowarzyszenia na rzecz Autyzmu „Uczmy się żyć razem” jest patronem bezpośrednim organizacji.
W dniu Jubileuszu Prezydent Lions Club Opole Leszek Ciołeszyński uroczyście wręczył Pani Prezes Stowarzyszenia Elżbiecie Sobolewskiej List Gratulacyjny. Ponadto przedstawił historię współpracy, wkład Lions Club Opole w działania Stowarzyszenia oraz wielkość pomocy materialnej, która była efektem dwunastu zbiórek przeprowadzonych podczas lioneskich imprez w Opolu na rzecz Stowarzyszenia.
Prezes Elżbieta Sobolewska uhonorowała Lions Club Opole Złotą Różą. Wręczyła także podziękowania indywidualne Urszuli Ciołeszyńskiej, Krysztynie Keck-Leszczyńskiej, Leszkowi Ciołeszyńskiemu i Andrzejowi Leszczyńskiemu za wkład osobisty w realizację idei pomocy dzieciom i osobom autystycznym.
Stowarzyszenie na rzecz Autyzmu „Uczmy się żyć razem” w 15 letniej historii stało się Centrum Edukacyjno-Terapeutyczno-Diagnostycznym oraz Zespołem Niepublicznych Szkół im. ”Alicji po drugiej stronie lustra”. Swoją pomocą objęło ok.200 osób oraz tyleż samo rodziców i opiekunów.
W Zespole istnieje : przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła przysposabiająca do pracy, a od 1 września 208 Szkoła Branżowa I Stopnia. Ogrom pracy włożonej w warsztaty socjoterapeutyczne, punkt diagnostyczny, grupy wsparcia i mieszkania dla autystów jest godny podziwu i naszej współpracy każdego  dnia , co też jako Lions Club Opole czynimy.

GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY!

Jolanta Kawecka
LC Opole
zdjęcia: Jolanta Kawecka i Duszan Bogdanov