102 Konwencja Międzynarodowa LCI - MEDIOLAN '2019

W dniach 5-7 lipca 2019 roku w Mediolanie odbyła się doroczna Konwencja Międzynarodowa Lions Club International. Wśród Laionów z całego świata nie zabrakło też Opolan. LC Opole reprezentowały: Dominika Pulit, Jolanta Kawecka i Urszula Ciołeszyńska, która pełniła tam ważną rolę Koordynatora.

Niezapomniane wrażenie wywarła na wszystkich parada Międzynarodowa Parada LCI. Polska 200-osobowa  reprezentacja wyróżniała się jednakowymi elementami, wszyscy otrzymali na miejscu czerwone kapelusze letnie z napisem POLAND oraz kwiaty z szarfą Welcome to POLAND. Maszerowaliśmy ulicami Mediolanu  liczną grupą nie tylko członków Lions ale również zaproszonych gości z Polski i z innych krajów mówiących po polsku w szczególności tych, którzy mieszkają we Włoszech. Udział w tym wydarzeniu wzięło kilkadziesiąt tysięcy uczestników ze 154 krajów. Polska maszerowała jako  70 –ta grupa  po Portugalii (69) oraz przed Philippines (71).

W załączeniu foto-wspomnienia z Parady LCI w Mediolanie, żeby przybliżyć atmosferę tego wyjątkowego wydarzenia.