Gala Dobroczynności '2012

Karnawałowa Gala Dobroczynności Lions Club Opole, która odbyła się w sobotę 28 stycznia 2012 r. w opolskim Hotelu MERCURE zadedykowana była dzieciom autystycznym. Cel imprezy charytatywnej w Opolu to  zakup urządzeń do terapii ruchowo-wzrokowej dla Stowarzyszenia na Rzecz Autyzmu "Uczymy się żyć razem".

Każda zaproszona para witana była przez Zarząd Klubu i obdarowana na wejściu upominkami, którymi były karnawałowe maski ze znakiem Lions. Nakrycia stołów zawierały również akcenty lioneskie - okolicznościowe foldery z informacjami  m.in. o celu naszej akcji charytatywnej, sponsorach aukcji, fundatorach nagród w loterii.

Uroczystego otwarcia balu dokonał Prezydent Lions Club Opole Norbert Lysek, a imprezę prowadzili Urszula Ciołeszyńska i Andrzej Leszczyński (Sekretarz i Past Prezydent naszego Klubu). Na początku imprezy wszyscy goście zostali zaproszeni do obejrzenia fotograficznej prezentacji efektów działalności Lions Club Opole w ciągu 15 lat działalności.

W zabawie karnawałowej  uczestniczyło 110 osób, w tym Europosłanka Danuta Jałowiecka, Józef Szebesta Marszałek Województwa Opolskiego z żoną Danutą, Roman Kolek Wicemarszałek Województwa Opolskiego z żoną Stefanią oraz przedstawiciele Klubu Lions we Wrocławiu.

Oprawę artystyczną  zapewnił zespół muzyczny FREE CONCEPT z Wrocławia. W trakcie trwania balu zorganizowano zabawę fantową. Sprzedaż bilecików - losów bardzo sprawnie przeprowadzili członkowie Lions Club wraz z małżonkami. Znakomitą zachętą do udziału w zabawie fantowej były atrakcyjne nagrody, a wśród nich weekend dla dwojga w Brukseli oraz wiele atrakcyjnych dzieł sztuki ufundowanych przez ECO Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A., a także wytworne kolacje w "Złotej Nici", "Starce", "Venezii", "Duet" (Hotel Festival) i pobyt w centrum SPA w Hotelu "Arkas" w Prószkowie.

W czasie imprezy przeprowadzono aukcję obrazów i rysunków opolskiego artysty Bolesława Polnara specjalnie przygotowaną na naszą aukcję oraz dzieł przekazanych przez różnych fundatorów.

W trakcie trwania balu, o godzinie 1 w nocy, dokonano oficjalnego podsumowania rezultatów akcji charytatywnej i ogłoszono ten komunikat wszystkim uczestnikom zabawy. Po dokonaniu rozliczenia i weryfikacji wszystkich płatności całkowity dochód z naszej Karnawałowej Gali Dobroczynności Lions Club Opole, który przeznaczamy na cele charytatywne wyniósł 31.000 zł i znajduje się na naszym specjalnym koncie charytatywnym w Banku Pekao S.A. 98 1240 1633 1111 0000 2652 2313, z którego będą realizowane płatności na rzecz potrzebujących dzieci.

Urszula Ciołeszyńska
Sekretarz Lions Club Opole