Uroczysta inauguracja

W 1996 roku z inicjatywy włoskiego Liona Dino Areny zainicjowane zostały spotkania z osobami zainteresowanymi wolontaryjnym działaniem na rzecz potrzebujących w Polsce i na świecie. Na spotkaniach tych omawiano możliwe sposoby działania, cele przyszłego Klubu, główne zasady międzynarodowej współpracy Lionów. Mentorami przyszłego Klubu byli Past Gubernator Tadeusz Kulczycki i Wiesław Witkowski, a klubami wprowadzającymi: LC Warszawa i LC Catania Gioeni z Włoch.

Członkowie założyciele LC Opole

w trakcie jednego ze spotkań organizacyjnych

31 sierpnia 1996 roku w Filharmonii Opolskiej odbyła się uroczysta inauguracja działalności Lions Club Opole.

Potwierdzeniem faktu przynależności Lions Club Opole do światowej rodziny Lionów jest specjalny certyfikat przekazany przez Zarząd LCI (Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions) w USA, podpisany przez wszystkich członków założycieli.

W charterze LC Opole uczestniczyli Gubernator Okręgu 121 Polska Krystyna Szmeja oraz przedstawiciele włoskiego Klubu Lions - Anna i Dino Arenowie.

mat.własne, zdjęcia: archiwum Klubu