Lions Club Opole

Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » JAZZ BLUES ROCK dla zdrowia
27/10/2019
Już po raz kolejny Lions Club Opole zorganizował bal charytatywny. Odbył się on w pięknej scenerii z niepowtarzalnym klimatem i w miłym... więcej
16/01/2016
Lions Club Opole i Teatr Eko Studio już po raz kolejny, wspólnie zorganizowali akcję charytatywną na rzecz chorych dzieci. Tym razem widzowie mieli... więcej
15/12/2015
Lutowe spotkanie członków Lions Club Opole miało wyjątkowy charakter ponieważ podjęliśmy decyzję w sprawie podziału środków, które zgromadziliśmy na... więcej
10/01/2015
Karnawałowa Gala Dobroczynności Lions Club Opole, która odbyła się w sobotę 28 stycznia 2012 r. w opolskim Hotelu MERCURE zadedykowana była dzieciom... więcej
28/01/2012
Gala odbyła się w sobotę 23 stycznia 2010 r. w opolskim Hotelu MERCURE zadedykowana była dzieciom niewidomych i niedowidzących. Cel imprezy... więcej
23/01/2010

JAZZ BLUES ROCK dla zdrowia

Lions Club Opole większość swoich imprez charytatywnych, dedykowanych potrzebującym organizuje w Teatrze Eko Studio. 27 października 2019 r. odbył się tam koncert  w wykonaniu muzykujących lekarzy z Opola i Chicago.

Medycy opolscy, tworzący istniejące od kilku lat zespoły Reanimators Classic i Reanimators New, zagrali wspólnie z kolegami z chicagowskiego Zespołu Second Opinion. Ich wspólny koncert charytatywny dla Stowarzyszenia na rzecz Autyzmu "Uczymy się żyć razem" przyciągnął tłumy i zakończył się standing ovation. Zebrano ponad 12 658  zł. Wokalistka   Katarzyna Stachoń (lek. chirurg) rozbawiła publiczność, a utwór "Georgia in my mind" w wykonaniu  Billa Woodsa (dr ginekolog-położnik) z Chicago stała się hitem internetu. Ich pasja do grania i estradowa lekkość zostały doceniona przez publiczność.

Marc Tucci - lider chicagowskiego zespołu  Second Opinion - internista prowadzący na co dzień praktykę lekarską dla 3.700. pacjentów, tego wieczoru grał na saksofonie. Ponieważ idea Lions Club sInternational jest wszystkim muzykującym lekarzom doskonale znana, zapowiedzieli kolejne projekty muzyczne. Być może dołączą muzykujący Lioni z innych krajów. Scena opolskiego Teatru Eko Studio jest otwarta dla ludzi wrażliwych, którzy  mają serce dla potrzebujących pomocy i wsparcia.

Składy zespołów grających "Koncert dla wrażliwych ludzi" w Teatrze Eko Studio :

Reanimators Classic: Miriam Weinzettel (fizjoterapeutka), Kazimierz Drosik (lek. onkolog), Marek Kunc (lek. radiolog), Jerzy Przystajko (mgr farmacji), Marek Piętka (lek. anestezjolog), Mieczysław Syrytczyk (mgr elektroniki medycznej).

Reanimators New:
Katarzyna Stachoń (lek. chirurg), Marek Błaszczyk (lek. pediatra), Michał Rybczak (lek. psychiatra), Mieczysław Syrytczyk (mgr elektroniki medycznej), Jacek Polewiak (lek. chirurg naczyniowy), Marek Piętka (lek. anestezjolog).
Second Opinion:
 Mark Tucci (lek. internista), Bill Woods (lek. ginekolog/położnik),  Iwona Niekrasz (administrator akademicki), Marek Niekrasz (lek. weterynarii) i sekcja rytmiczna opolskich medyków.

Gościnnie wystąpili: Krzysztof Puma Piasecki ( muzyk), Marek Kania( lek. kardiolog)

Dochód z koncertu charytatywnego L C Opole wynosi: 12 658 zł

Jolanta Kawecka