Piosenką w serce

Lions Club Opole i Teatr Eko Studio już po raz kolejny, wspólnie zorganizowali akcję charytatywną na rzecz chorych dzieci.
Tym razem widzowie mieli okazję uczestniczenia w spektaklu muzycznym SZUJA, którego tematem wiodącym były piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Wydarzenie miało miejsce 12 grudnia 2015 r., dokładnie w setną rocznicę urodzin Jeremiego Przybory, jednego z współtwórcy tego Kabaretu.
Spektakl poprzedziło wystąpienie obecnej Prezydent naszego Klubu Krystyny Słodczyk, która nakreśliła zgromadzonym ideę „We Serve”, realizowaną przez wszystkich członków Klubów Lions na całym świecie.
Spektakl odbył w rytmie "Tango kat" w czasie kiedy "Prysły zmysły" i kiedy odszedł "Portugalczyk Osculati", w tle było słychać krzyk "Nie odchodź" i "SOS", a po odtańczeniu "Walca embarras"  szeptem "Do Ciebie szłam", emocjami kierowana "Szuja".
Na scenie mogliśmy podziwiać wspaniałych, śpiewających aktorów: Panią Mieczysławę Drozd-Dudę, Przemysława Czernika i Andrzeja Czernika – reżysera spektaklu i właściciela Teatru Eko Studio, człowieka z wielkim sercem, oddanego kulturze i członka Klubu Lions Opole, który za swoje szczególne zaangażowanie przez dwie kadencje pełnił funkcję Prezydenta.
Uzyskany dochód w wysokości 7000 zł został przeznaczony dla dwóch organizacji wspierających chore dzieci: TRISO - Opolskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci z Trisomią 21 - dofinansowując prace remontowe budynku, który ma służyć terapii dzieci z zespołem Downa oraz na doposażenie sali rehabilitacji dla dzieci z autyzmem objętych opieką Stowarzyszenia na Rzecz Autyzmu „Uczymy się żyć razem” w Opolu.
Widzowie, którzy wypełnili widownię, mieli wspaniałą ucztę muzyczną, liryczną i nostalgiczną, ale i kabaretową jak u Wasowskiego i Przybory z profesjonalną grę aktorską, ciepłą atmosferą i eskalacją pozytywnych emocje.
Dziękujemy wszystkim!
Do tego magicznego Teatru wrócimy jeszcze nie raz, aby wznosić się na skrzydłach sztuki, przekazując innym naszą wspólną idee.

Elżbieta Sobolewska