Gala Dobroczynności '2010

Gala odbyła się w sobotę 23 stycznia 2010 r. w opolskim Hotelu MERCURE zadedykowana była dzieciom niewidomych i niedowidzących. Cel imprezy charytatywnej w Opolu to sfinansowanie Gabinetu Doświadczania Świata dla dzieci niewidomych i niedowidzących.
Każda zaproszona para witana była przez Zarząd Klubu i obdarowana na wejściu upominkami ze znakiem Lions. Panowie otrzymali białe cylindry, a panie kwiat magnolii. Nakrycia stołów zawierały również akcenty lioneskie - okolicznościowe foldery z informacjami  m.in. o celu naszej akcji charytatywnej, sponsorach aukcji, fundatorach nagród w loterii. Uroczystego otwarcia balu dokonała Prezydent Lions Club Opole Małgorzata Miszkiewicz, a imprezę prowadzili Past Prezydenci naszego Klubu: Urszula Ciołeszyńska i Andrzej Leszczyński. W zabawie karnawałowej  uczestniczyło 126 osób, w tym Marszałek Województwa Opolskiego i Wojewoda Opolski z małżonkami oraz przedstawiciele dwóch nowych Klubów Lions organizowanych z inicjatywy naszego Klubu Lions: Lions Club Krapkowice oraz Opole Ladies Lions Club.
Bal Dobroczynny uprzyjemniał występ artystyczny grupy "Formidable" w składzie: Alexander Martinez "Alex" - tancerz, piosenkarz, muzyk i Jolanta Zakrzewska - aktorka, wokalistka, menadżer. "Formidable" to grupa sprawdzonych artystów (muzycy, aktorzy, artyści mimowie, tancerze) i przyjaciół, których połączyła zawodowa pasja. To ludzie, którzy swoim scenicznym profesjonalizmem wzruszają i zachwycają.
W trakcie trwania balu zorganizowano zabawę fantową. Sprzedaż bilecików - losów bardzo sprawnie przeprowadzili członkowie Lions Club wraz z małżonkami. Znakomitą zachętą do udziału w zabawie fantowej były atrakcyjne nagrody (około 200 nagród).
W czasie imprezy przeprowadzono aukcję obrazów i rysunków opolskiego artysty Bolesława Polnara specjalnie przygotowaną na naszą aukcję oraz dzieł przekazanych przez Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu, a także darów przekazanych przez różnych fundatorów. Folder prezentujący wszystkie przedmioty aukcji i darczyńców w załączeniu.
W trakcie trwania balu, o godzinie 2 w nocy, dokonano oficjalnego podsumowania rezultatów akcji charytatywnej i ogłoszono komunikat, że całkowity wygospodarowany dochód na cele charytatywne wyniósł 39.144 zł i zostanie przekazany dla Polskiego Związku Niewidomych Okręg Opolski z przeznaczeniem na sfinansowanie Gabinetu Doświadczania Świata rzecz dzieci niewidzących i niedowidzących oraz 9.000 zł przeznaczono na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti.

Leszek Ciołeszyński
Sekretarz LC Opole kadencji 2009/2010