Bal Charytatywny '2015

Lutowe spotkanie członków Lions Club Opole miało wyjątkowy charakter ponieważ podjęliśmy decyzję w sprawie podziału środków, które zgromadziliśmy na wyodrębnionym rachunku bankowym w kwocie 30.500 zł jako rezultat naszych działań charytatywnych w ostatnich dwóch miesiącach.
To miłe uczucie dla nas wszystkich, że kolejny raz mogliśmy pozytywnie odpowiedzieć na zgłoszone potrzeby przez lokalne organizacje pozarządowe i udzielić konkretnej pomocy potrzebującym dzieciom. Warto dodać, że zgodnie z naszą zasadą - realizowaną konsekwentnie od 19 lat istnienia LC Opole - zawsze przed organizowaną akcją charytatywną określamy cel: dla kogo oraz na co, a nazajutrz po zakończeniu wydarzenia ogłaszamy publicznie kwotę dochodu oraz jaki cel charytatywny zrealizujemy za pozyskane środki.
Tym razem dokonaliśmy podsumowania akcji charytatywnej, która miała swój finał w Opolu 10 stycznia 2015 r. w formule Charytatywnego Balu Karnawałowego pod hasłem POLSKIE PRZEBOJE STULECIA.
Oprawa artystyczna naszego Charytatywnego Balu w wykonaniu opolskich artystów okazała się strzałem w dziesiątkę. Pięcioosobowy zespół „Take Style” zaprezentował przeboje stulecia w swojej autorskiej aranżacji, a goście, którzy wspaniale bawili się na parkiecie, wielokrotnie dziękowali owacyjnymi oklaskami za wyśmienitą ucztę duchową.
Po uroczystym przywitaniu gości przez przedstawicieli naszego Klubu Lions: Urszulę Ciołeszyńską, Andrzeja Czernika i Andrzeja Leszczyńskiego, oficjalne rozpoczęcie balu ogłosiła Prezydent Klubu Ania Koska. Wśród zaproszonych gości było wielu opolskich VIPów, w tym Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski z małżonką. Oprócz wspaniałej zabawy (która trwała do 3 rano) zorganizowaliśmy tradycyjnie aukcję dzieł sztuki opolskich artystów oraz naszych podopiecznych dzieci, którą sprawnie i profesjonalnie poprowadził Andrzej Czernik.
Zabawa fantowa to również tradycja naszych imprez lioneskich. Zenon Jasiński przygotował 400 bilecików fantów i wraz z zespołem zamienił wszystkie na gotówkę w ciągu niespełna godziny. Znakomitą zachętą do udziału w zabawie fantowej były atrakcyjne nagrody (około 200 nagród), a potem duża frajda dla wszystkich gości: losowanie nagród ofiarowanych przez zaprzyjaźnionych sponsorów, które przygotowali i poprowadzili jak zwykle Urszula Ciołeszyńska i Andrzej Leszczyński.
Dodać do tego należy smakowitą oprawę kulinarną i karnawałową szampańską atmosferę, która zatrzymała sporą grupę gości na sali balowej do białego rana.
Podsumowanie balu jest krótkie: dzięki zespołowej współpracy przyjaciół Lionów mieliśmy cudowną zabawę i konkretne rezultaty finansowe, dzięki czemu będziemy skutecznie pomagać potrzebującym pomocy dzieciom.
Warto dodać, że charter Lions Club Opole odbył się 31 sierpnia 1996 roku, co oznacza, że za rok będziemy celebrować 20 lecie. Od tamtej pory zorganizowaliśmy 21 akcji charytatywnych w formie koncertów oraz bali dobroczynnych, ukierunkowanych na pomoc potrzebującym dzieciom, w tym w szczególności dzieciom niewidomym i słabo widzącym, podopiecznym Stowarzyszenia na Rzecz Autyzmu "Uczymy się żyć razem" oraz Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym.
Z inicjatywy Andrzeja Czernika nasze akcje charytatywne zostały wzbogacone o nowe formuły, a mianowicie w swoim Teatrze EkoStudio w Opolu (którego Andrzej jest twórcą i właścicielem) co roku w grudniu przygotowuje akcję charytatywną w formule specjalnego spektaklu dla przyjaciół Lionów i naszych gości, z którego dochód zasila klubowe konto charytatywne na zapowiedziany wcześniej cel.
W piątek 12 grudnia ubiegłego roku Andrzej zaprosił nas do Teatru na trzecie tego typu wydarzenie, tym razem na znakomitą teatralną zabawę, sztukę "Morderczy Pokój" wg R.Clarka i S.Bobricka, którą sam reżyserował i grał w niej jedną z głównych ról. Wielkim walorem tego spektaklu, oprócz znakomitej gry aktorskiej, były dowcipne dialogi. Efekt na zakończenie imprezy? 11.000 zł, wygospodarowane na cel charytatywny.
Na szczególną uwagę zasługują dwa inne wydarzenia z udziałem opolskich VIP, które zorganizował i wyreżyserował Andrzej:
- Gala Dobroczynności 2013 r. - specjalny spektakl teatralny ZEMSTA w Teatrze im. J.Kochanowskiego - dochód 40.019 zł na rzecz dzieci niewidomych i innych dzieci potrzebujących
- Gala Dobroczynności 2014 r. - specjalny koncert w Filharmonii Opolskiej MUZYCZNA MAJÓWKA czyli Śpiewamy dla Was - dochód 21.400 zł na rzecz dzieci z zespołem Downa.
Fotografie z Charytatywnego Balu Karnawałowego w Opolu w dniu 10 stycznia 2015 r. ilustrują zabawę, która już była, ale chętnie będziemy gościć w Opolu przyjaciół Lionów z różnych Klubów w przyszłym roku, na naszym balu, który odbędzie się w sobotę 16 stycznia 2016 r. Już można dokonywać rezerwacji na bal wraz z noclegiem!

Urszula Ciołeszyńska
Sekretarz LC Opole