Dbamy o wzrok opolskich dzieci

Na zakończenie mojej kadencji Prezydenta Lions Club Opole zainaugurowaliśmy w dniu 28 czerwca 2019 projekt DBAMY O WZROK OPOLSKICH DZIECI, który wpisuje się w ogólnopolski program przesiewowych badań wad wzroku wykonywanych nieodpłatnie przez wolontariat organizowany przez Kluby Lions w różnych regionach Polski.

Nasz projekt będzie realizowany we współpracy z Uniwersytetem Opolskim – bo to studenci w szczególności Wydziału Lekarskiego będą wykonywać nieodpłatnie badania wad wzroku dzieci w żłobkach, przedszkolach i szkołach oraz Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Opolu, gdzie badania wykonywać będą również lekarze i pielęgniarki.
Projekt DBAMY O WZROK OPOLSKICH DZIECI  jest współfinansowany przez Fundację PGE, Energetykę Cieplną Opolszczyzny SA oraz Fundację GÓRAŻDŻE “Aktywni w Regionie”. Za pozyskane darowizny w łącznej kwocie 29.900 zł zakupiliśmy po preferencyjnej cenie na hasło LIONS nowoczesny sprzęt aparat do badań wzroku i stworzyliśmy kompletne, gotowe do pracy autonomiczne i mobilne stanowisko do wykonywania przesiewowych badań wzroku, które obejmuje:
- aparat do badania wad wzroku Welch Allyn Spot Vision Screener, który umożliwia szybkie i bezinwazyjne przeprowadzenie badań wzroku pacjenta niezależnie od wieku wskazując takie wady wzroku, jak: krótkowzroczność, nadwzroczność, zamglony obraz, zez, nierówność źrenic, różnowzroczność.
- sprzęt komputerowy do obsługi badań wzroku (notebook ASUS wraz z etui, drukarka SAMSUNG wraz z kablem i tonerem, pamięć flash,).
- walizkę do przechowywania i przemieszczania sprzętu i materiałów informacyjnych na miejsca przeprowadzanych badań przez wolontariuszy.
- materiały informacyjne i promocyjne prezentujące projekt tj. roll-up, plakaty 100 szt oraz papier do drukowania wyników badań jednostronnie zadrukowany informacją o projekcie oraz jego sponsorach w ilości 5.000 szt.
Kompletne urządzenie po krótkim szkoleniu przeprowadzonym przez przedstawiciela dostawcy sprzętu przekazaliśmy na podstawie umowy użyczenia dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.
W załączeniu krótka informacja o projekcie, która jest zamieszczona na plakacie oraz na papierze do drukowania wyników oraz kilka fotografii ze spotkania w Szpitalu.
Warto podkreślić, że akcja charytatywna - projekt DBAMY O WZROK OPOLSKICH DZIECI była trzecią akcją charytatywną w czasie mojej kadencji, łącznie pozyskaliśmy 56.600 zł.
Dziękuję bardzo wszystkim, którzy mnie wspierali i pomagali w organizacji wszystkich podejmowanych inicjatyw w naszym klubie.

Leszek W. Ciołeszyński
Prezydent Lions Club Opole kadencji 2018-2019