15 lecie Stowarzyszenia na rzecz Autyzmu „Uczmy się żyć razem”

Lions Club Opole od chwili założenia Stowarzyszenia na rzecz Autyzmu „Uczmy się żyć razem” jest patronem bezpośrednim organizacji.
W dniu Jubileuszu Prezydent Lions Club Opole Leszek Ciołeszyński uroczyście wręczył Pani Prezes Stowarzyszenia Elżbiecie Sobolewskiej List Gratulacyjny. Ponadto przedstawił historię współpracy, wkład Lions Club Opole w działania Stowarzyszenia oraz wielkość pomocy materialnej, która była efektem dwunastu zbiórek przeprowadzonych podczas lioneskich imprez w Opolu na rzecz Stowarzyszenia.
Prezes Elżbieta Sobolewska uhonorowała Lions Club Opole Złotą Różą. Wręczyła także podziękowania indywidualne Urszuli Ciołeszyńskiej, Krysztynie Keck-Leszczyńskiej, Leszkowi Ciołeszyńskiemu i Andrzejowi Leszczyńskiemu za wkład osobisty w realizację idei pomocy dzieciom i osobom autystycznym.
Stowarzyszenie na rzecz Autyzmu „Uczmy się żyć razem” w 15 letniej historii stało się Centrum Edukacyjno-Terapeutyczno-Diagnostycznym oraz Zespołem Niepublicznych Szkół im. ”Alicji po drugiej stronie lustra”. Swoją pomocą objęło ok.200 osób oraz tyleż samo rodziców i opiekunów.
W Zespole istnieje : przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła przysposabiająca do pracy, a od 1 września 208 Szkoła Branżowa I Stopnia. Ogrom pracy włożonej w warsztaty socjoterapeutyczne, punkt diagnostyczny, grupy wsparcia i mieszkania dla autystów jest godny podziwu i naszej współpracy każdego  dnia , co też jako Lions Club Opole czynimy.

GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY!

zdjęcia: Jolanta Kawecka i Duszan Bogdanov